Leerlingen bij Walter Strang Memorial

Op maandag 8 april j.l. heeft Gijs de Vries aan de leerlingen van groep 8 van de Schimmelpenninck van der Oyeschool tijdens een gastles over de betekenis van vader Frans en zijn zoon Joop Tromp verteld.

Zij behoorden met o.a. Klaas van de Bor en Gerrit van den Born uit Terschuur tot de pioniers van het Veluws verzet. Na deze les zijn in het bijzijn van de leerlingen bij de gedenkplaat van Frans Tromp, die in de gang van de school geplaatst is, bloemen gelegd.

Het programma bestond uit lezingen door Jan Baas “Bommen op Bakkerij Stolp”, Theo Zuurman “De Mens Walter Strang” en gastspreker Patrick Burgers over bomvondst in het Hoevelakense bos. Aansluitend werd de film “Het levensverhaal van WO2 veteraan Ken Froland” vertoond. In de zaal stond uit de periode 1940-1945 een fototentoonstelling opgesteld door Stichting Historisch Hoeflake.

Foto’s: www.nijkerkerveen.org

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.